Alarmy do biura sklepu i domu

"Z naszymi alarmami mieszkasz bezpiecznie." Zadzwoń, zapytaj o rabat. Online: 5 osób.

alarmy DSC schematy połaczeń alarmy Satel Integra alarmy Satel Versa alarmy Satel Micra
Zobacz oferte produktów DSC Kliknij! alarmy DSC.
Zobacz schematy połączeń central DSC i Satel Kliknij! Schematy połączeń.
Zobacz oferte central Satel Kliknij! centrale Integra.
Zobacz oferte central Satel Kliknij! centrale Versa.
Zobacz oferte central Satel Kliknij! centrala Micra.

Wszystkim, którzy kupią u nas zestaw alarmowy oferujemy wsparcie techniczne.
Nasi technicy są do Państwa dyspozycji w godzinach pracy sklepu.


Nasza oferta

alarmy Satel
alarmy DSC
monitoring wideo

Podstawowe kategorie

Alarmy Satel. Centrale alarmowe Integra, Versa,
CA-10, CA-5, czujki, sygnalizatory, powiadomienia gsm. Centrale alarmowe firmy Satel, szczególnie te do większych obiektów charakteryzują się dużymi możliwościami rozbudowy i konfiguracji. Flagowym produktem tej firmy jest centrala alarmowe Integra 128 WRL. Cała oferta znajduje się w naszym sklepie Alarmy w dziale centrale Satel »

Alarmy DSC. Centrale alarmowe DSC 1616,
DSC 1404, DSC 1832, DSC 1864, DSC 4020, to urządzenia produkcji kanadyjskiej. Centrale alarmowe koncernu DSC znane są na całym świecie z niezawodności. Charakteryzuje je duża stabilność pracy i wysoka jakość wykonania. Nowe centrale DSC to HS2016, HS2032 i HS2064. Cała oferta DSC znajduje się w sklepie Alarmy w dziale centrale DSC ».

Monitoring. Kamery, rejestratory wideo i audio
do monitoringu sklepów, biur i posesji prywatnych. Rejestratory mają możliwość podglądu obrazu z kamer prez komputer PC, tablet, smartfon z każdego miejsca na świecie. W tej kategorii produktów mamy urzadzenia kilku firm. Z bardziej znanych to VTvision, MWPower, Dahua i wiele innych. Pełna oferta znajduje się w sklepie Alarmy na tej stronie »

Domofony analogoweInstalacja domofonowa składa się z następujących elementów:

1. Zasilacza domofonowego, który realizuje funkcje wywołania (dzwonka),
rozmowę dwukierunkową między abonentem a osobą przy bramie,
otwieranie furtki przez zwalnianie zaczepu elektromagnetycznego.
2. Panela rozmównego (kasety rozmównej KR)
3. Unifonu (słuchawki)
4. Zaczepu elektromagnetycznego.
Schemat ideowy instalacji domofonowej w domu jednorodzinnyminstalacja domofonowa

Rysunek przedstawia schemat ideowy instalacji domofonowej w domu jednorodzinnym z dwoma słuchawkami połączonymi równolegle. Przyciśnięcie przycisku w panelu rozmównym KR przy bramie powoduje włączenie sygnału wywołania w obu unifonach jednocześnie. Rozmowa z osobą przy bramie moze być prowadzona z dowolnego aparatu (unifonu).
Do instalacji domofonowej wewnątrz budynku ( zasilacz - unifon ) używamy kabli teletechnicznych np. YTDY 6x0,5. Do instalacji domofonowej na zewnątrz budynku ( kaseta KR - zasilacz ) należy użyć przewodu o takim samym przekroju jak wewnątrz. Przewód musi być przystosowany do położenia w ziemi. Ilość żył obliczamy w/g wzoru 7 + n, gdzie n jest liczbą abonentów (mieszkań).
Nie radzę kłaść w ziemi kabla teletechnicznego YTDY w białej izolacji (nawet gdy jest umieszczony w rurkach PCV). Po roku namoknie i pojawią się zwarcia między żyłami.
Na rysunku zasilacz został umieszczony na EURO szynie w skrzynce rozdzielczej ( wymaga zasilania 220V ). Jeżeli umieścimy zasilacz w innym miejscu musimy pamiętać aby doprowadzić również zasilanie 220V.Schemat połaczeń instalacji domofonowej
schemat instalacji domofonowej

Rysunek przedstawia schemat połączeń instalacji domofonowej w domu jednorodzinnym:

- zasilacz domofonowy uniwersalny
- kaseta KR 1
- unifon Urmet 1131
- zaczep elektromagnetyczny

Opis łączówek:
Unifon Urmet 1131: 1-Słuchawka, CA-wywołanie, 2-Mikrofon, 6-Masa, 9-Wyzwolenie zaczepu
Panel rozmówny KR: GK-Głośnik, Masa, M-Mikrofon, 1-wywołanie, SG-sygnał wywołania.
Po podłączeniu domofonu w/g schematu jak powyżej należy dokonać regulacji poziomu głosności w unifonie oraz w panelu rozmównym. Obie regulacje dostępne są w zasilaczu domofonowym.Równoległe łączenie unifonów Urmet
połączenie równoległe unifonów

Rysunek przedstawia równoległe połączenie 2 unifonów Urmet 1131. Takie połączenie stosujemy wtedy gdy chcemy aby dzwoniły jednocześnie, po przyciśnięciu jednego przycisku wywołania w kasecie rozmównej KR. Równolegle można łaczyć maksymalnie trzy unifony.
Przewody łączymy do zacisków zasilacza (oprócz 1): MU-mikrofon unifonu, SU-słuchawka unifonu, 1-wywołanie w kasecie KR, - masa, KE-wyzwolenie zaczepu.
Przykładowe zestawienie urzadzeń do instalacji domofonowej w domu jednorodzinnym:
1. zasilacz domofonowy uniwersalny
2. kaseta KR 1
3. unifon Urmet 1131
4. zaczep elektromagnetyczny

Schemat ideowy instalacji domofonowej w domu dwurodzinnym
instalacja domofonowa 2 abonentów

Zasadnicza różnica w instalacji domofonowej w domu dwurodzinnym a jednorodzinnym polega na tym, że przewody ciągniemy od zasilacza domofonowego do każdego unifonu oddzielnie. Taka konfiguracja instalacji zabezpieczy lokatora w mieszkaniu B przed utratą łączności z bramą w przypadku rozłączenia unifonu w mieszkaniu A np. podczas remontu, dewastacji aparatu. Zmieni się również ilość żył w kablu między bramą a zasilaczem. Korzystając ze wzoru 7+n (gdzie n=2-mieszkania) ilość żył = 9. Kładziemy przewód 10 żyłowy. Taką samą zasadę stosujemy przy instalacjach domofonowych w domach wielorodzinnych i blokach.Schemat połaczeń instalacji domofonowej w domu dwurodzinnym
instalacja domofonowa 2 abonentów

Rysunek przedstawia schemat połączeń instalacji domofonowej w domu dwurodzinnym:

1. zasilacz domofonowy uniwersalny
2. kaseta KR 2
3. unifon Urmet 1131 szt.2
4. zaczep elektromagnetyczny

Opis łączówek:

Unifon Urmet 1131: 1-Słuchawka, CA-wywołanie, 2-Mikrofon, 6-Masa, 9-Wyzwolenie zaczepu
Panel rozmówny KR: GK-Głośnik, Masa, M-Mikrofon, 1-wywołanie abonent 1, 2-wywołanie abonent 2, SG-sygnał wywołania.
Po podłączeniu domofonu w/g schematu jak powyżej należy dokonać regulacji poziomu głosności w unifonie oraz w panelu rozmównym. Obie regulacje dostępne są w zasilaczu domofonowym.

Przykładowe zestawienie urzadzeń do instalacji domofonowej w domu dwurodzinnym: 1. zasilacz domofonowy uniwersalny
2. kaseta KR 2
3. unifon Urmet 1131 szt.2
4. zaczep elektromagnetyczny

Zobacz gotowe zestawy domofonowe w sklepie Alarmy.Schemat ideowy instalacji domofonowej w bloku


instalacja domofonowa w bloku

Rysunek przedstawia schemat ideowy instalacji domofonowej w bloku. Przewód łączący kasetę KR 10 z zasilaczem domofonowym składa się z 18 żył. Przewód łączący zasilacz domofonowy z puszką łączeniową na parterze składa się z 14 żył, przewód łączący puszkę łączeniową na parterze z puszką na pierwszym piętrze składa się z dwunastu żył itd. Jest to tzw. pion. W pionach cztery żyły są wspólne dla wszystkich unifonów. Są to: słuchawka unifonu, mikrofon unifonu, masa, wyzwolenie zaczepu. Żyłami, która NIE są wspólne w pionie jest wywołanie abonenta: 1, 2, 3,...10. Przewody miedzy puszką a unifonem mają 6 żył (wykorzystujemy 5).

Przykładowe zestawienie urzadzeń do instalacji domofonowej analogowej w bloku:

1. zasilacz domofonowy uniwersalny
2. kaseta domofonowa KR 10
3. unifon Urmet 1131 szt.10
4. zaczep elektromagnetyczny

Oprócz montażu elektroniki należy w drzwiach wejściowych do bloku wymienić okucia na gałkę (z zewnątrz) i klamkę (od wewnątrz). W drzwiach wymagany jest równiez zamek ze zwykłą wkładką plus 10 kluczy dla każdego lokatora. Wskazany jest równiez montaż samozamykacza do drzwi.Domofony cyfroweSchemat ideowy domofonowu cyfrowego Laskomex CD-2503


instalacja domofonowa cyfrowa w bloku

Rysunk powyżej przedstawia schemat blokowy domofonu cyfrowego Laskomex CD-2503 ( poprzednia wersja CD-2502 ).
W podstawowej wersji domofon obsługuje jedna klatke schodową lub budynek z jednym wejsciem. System składa sie z kasety elektroniki EC-2503 ( poprzednia wersja EC-2502 ) pracujacej w trybie U, panela zewnetrznego, zasilacza oraz od 1 do 255 unifonów cyfrowych. Panel zewnetrzny powinien byc zamontowany w odległosci nie wiekszej niz 30 m od centrali. System podstawowy znajduje zastosowanie w klatkach bloków mieszkalnych, kamienic, firm itp., do których prowadzi tylko jedno wejscie.

Podstawowe elementy systemu

Kaseta elektroniki
W domofonie CD-2503 wykorzystywany jest jeden rodzaj kasety elektroniki - EC-2503, która stosuje sie do obsługi wejscia głównego i wejsc podrzednych. Przeznaczenie (tryb pracy) kasety elektroniki definiowane jest przez instalatora. Domyslnie kaseta elektroniki pracuje w trybie U i obsługuje wejscie podrzedne. Obsługa wejscia głównego (praca w trybie H) wymaga zmiany w konfiguracji kasety.


domofon cyfrowy Laskomex CD-2503

Panel zewnętrzny
Do systemu CD-2503 zaprojektowanych zostało kilka typów paneli zewnetrznych. Panele wykonywane sa w wersji audio i w wersji wideo (z kolorowa kamera i oswietlaczem LED). Wykonywane sa z blachy cynkowanej pokrytej farbą proszkową lub stali nierdzewnej, we wszystkich panelach stosowana jest klawiatura optyczna. Panele mogą być wyposazone w czytnik dotykowych kluczy elektronicznych iButton lub zblizeniowych kluczy RFID. Klucz elektroniczny jest alternatywą dla zamka szyfrowego, jest również doskonałym zamiennikiem tradycyjnego klucza mechanicznego, od którego jest znacznie lzejszy i wygodniejszy w uzyciu. Ponadto klucz elektroniczny może być w prosty sposób zaprogramowany w dowolnej liczbie domofonów wyposażonych w czytnik. Oświetlacz w panelach w wersji wideo pozwala na rozpoznanie twarzy z odległości ok. 50 cm od kamery. Diody oświetlające znajdują sie za szybką wyświetlacza, w zwiazku z czym są skuteczne tylko w przypadku, kiedy twarz osoby odwiedzającej skierowana jest w strone klawiatury domofonu. W panelu znajduje sie fotoelement reagujacy na swiatło, który podczas dobrego oświetlenia zewnętrznego wyłącza podświetlenie klawiatury oraz kamery. Do jednej kasety elektroniki można podłączyć tylko jeden panel zewnętrzny.

Unifony
Z cyfrowym systemem domofonowym CD-2502 lub CD-2503 współpracuja unifony do domofonów cyfrowych firmy Laskomex. Sa to modele LF–8, LT–8, LX–8, LR–8, LM–8 lub LY–8 we wszystkich odmianach. Dopuszcza sie stosowanie unifonów innych firm pod warunkiem, że impedancja unifonu w trakcie wywołania i rozmowy wynosi 40 ohm lub więcej, oraz prąd linii w stanie aktywnym wynosi I=(70-100mA).

Wstecz